ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ

Το πρώτο Φεστιβάλ Επιστήμης Κύπρου

01.03.2017

Ολοκληρώθηκε με τεράστια επιτυχία στο Πανεπιστήμιο UCLan Cyprus, το πρώτο Φεστιβάλ Επιστήμης Κύπρου.
 

Πιο κάτω μπορείτε να δείτε τα ονόματα των μαθητών ή των Σχολείων που διακρίθηκαν.

Οι διαγωνισμοί διεξήχθησαν κατά τη διάρκεια του Φεστιβάλ.

Πέραν από το τιμητικό δίπλωμα, στους μαθητές απονέμονται επίσης Υποτροφίες για Σπουδές σε οποιοδήποτε από τα προσφερόμενα προγράμματα του Πανεπιστημίου UCLan Cyprus.

Περισσότερα μπορείτε να βρείτε στη ιστοσελίδα του Φεστιβάλ Επιστήμης Κύπρου, πατώντας ΕΔΩ.
 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΦΗYΡΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ

1ο Βραβείο:   Γυμνάσιο Δροσιάς

Φρύνη Συμεωνίδου

Μιχάλης Κωνσταντίνου              

Ευφροσύνη Χριστοδούλου

Αντρέας Βασιλείου       

Λούση Ανν Δημητρίου

Χριστιάνα Δημητρίου

Δέσποινα Παναγιώτου

Στέλιος Θεοφάνους

2ο Βραβείο:   Γυμνάσιο Καθολικής

Κωνσταντίνος Χριστοφόρου


ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟY

1ο Βραβείο: Γιώργος Σταρής, Δημοτικό Λυκαβηττού

2ο Βραβείο: Αλέξανδρος Κουδουνάς, Centre for Research and Innovation in Cognition

3ο Βραβείο: Mάρκος Σαββίδης, CRIC- Δημοτικό Χατζηγεωργάκη Κορνέσιου


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ο Βραβείο:  Γιάννης Μακρής  

2ο Βραβείο: Sam Srewan, The Junior and Senior High School

3ο Βραβείο: Ανδρέας,  Γυμνάσιο Αθηένου

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ

1ο Βραβείο:  Ματθαίος Σταυρινίδης, The Junior and Senior High School

2ο Βραβείο: Ματθαίος Χουζούρης, Λύκειο Παραλιμνίου

3ο Βραβείο: Μαρίνα Οικονομίδου, Φόρουμ Ιδιωτική Σχολή
 



ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΘΕΑΤΡΟΥ

ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ: Λύκειο Κοκκινοχωρίων

ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ: B' Δημοτικό Αραδίππου

ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΚΟΣΤΟΥΜΙΩΝ: Δημοτικό Σχολείο Πύλας

ΕΠΑΙΝΟΣ: Γαλλοκυπριακό Σχολείο


ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ο Βραβείο: Falcon School

2o Βραβείο: Centre for Research and Innovation in Cognition

3ο Βραβείο: Centre for Research and Innovation in Cognition


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟY

1ο Βραβείο: Γυμνάσιο Ειρήνης και Ελευθερίας, Δερύνεια- Αμμόχωστος

2ο Βραβείο: Grammar School

3ο Βραβείο: Grammar School

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟY

1ο Βραβείο: Grammar School

2ο Βραβείο: Centre for Research and Innovation in Cognition

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ STEM

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ο Βραβείο: Centre for Research and Innovation in Cognition

2o Βραβείο: Centre for Research and Innovation in Cognition

3ο Βραβείο: Centre for Research and Innovation in Cognition

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟY

1ο Βραβείο: Centre for Research and Innovation in Cognition

2ο Βραβείο: Ευρυβιάδειο Γυμνάσιο

3ο Βραβείο: Ευρυβιάδειο Γυμνάσιο

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΟY

1ο Βραβείο:  Falcon School-99897595

2ο Βραβείο:  Pascal English School, Limassol

3ο Βραβείο:  Λύκειο Αγίου Νικολάου, Λεμεσός

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΙΑΛΟΓΙΚΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

1ο Βραβείο: English School, Nicosia

2ο Βραβείο: Φόρουμ Ιδιωτική Σχολή

3o Βραβείο: Χenion High School

Σχολιαστε