Έτσι αποθέωσαν τα ελλαδικά Μέσα την (ανέλπιστη) επιτυχία της Εθνικής Κύπρου

Επική, μυθική και τεράστια, ήταν μερικά από τα επίθετα που χρησιμοποίησαν τα ελλαδικά Μέσα στους τίτλους τους, για να χαρακτηρίσουν την όντως ανατρεπτική και για πολλούς μη αναμενόμενη νίκη της Εθνικής Κύπρου επί της Βοσνίας στο ΓΣΠ χθες 31 Αυγούστου σε παιχνίδι για τα προκριματικά του Μουντιάλ.

Article featured image

Για την ιστορία, ενώ η Βοσνία-Ερζεγοβίνη προηγούνταν με 0 - 2 μέχρι το 65ο λεπτό, ο Δημήτρης Χριστοφή μείωσε στο 1- 2, για να ακολουθήσει ο Βίνσεντ Λάμπαν ισοφαρίζοντας στο σκορ, τρία λεπτά αργότερα. Ενώ στο 76ο λεπτό ο Πιέρος Σωτηρίου κάνει την ανατροπή με το τρίτο γκολ, χαρίζοντας την ευκαιρία στην Εθνική να διεκδικήσει τη δεύτερη θέση του ομίλου.

Ένα αποτέλεσμα το οποίο δεν εκμεταλλεύτηκε η Εθνική Ελλάδος που έληξε το ματς με την Εσθονία στο 0-0.

Τη νίκη της Εθνικής Κύπρου, αποθέωσαν τα ελλαδικά Μέσα με πηχυαίους τίτλους στις σελίδες τους.