Έχασε η Ρεάλ… έχασε και η Μπάρτσα [βίντεο]

Article featured image

Φρένο έβαλε η Βαλένθια στο εκπληκτικό σερί των 22 νικών της Ρεάλ Μαδρίτης σε όλες τις διοργανώσεις.

Οι «νυχτερίδες», με ανατροπή στο δεύτερο μέρος, επικράτησαν 2-1 των «μερένγκες».

Το συγκρότημα του Κάρλο Αντσελότι σταμάτησε στο «Μεστάγια», όπου διεξήχθη το πιο σημαντικό ματς της 17ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με πέναλτι στο 14΄ άνοιξε το σκορ για τους «μερένγκες», ωστόσο, οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω κάτω στην επανάληψη.

Τα γκολ της Βαλένθια πέτυχαν οι Μπαραγκάν (52') και Οταμέντι (65').

Την ήττα της Ρεάλ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί η Μπαρτσελόνα καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Σοσιεδάδ 1-0 με αυτογκόλ του Ζόρντι Αλμπα (2'). Να σημειώσουμε ότι Μέσι και Νεϊμάρ δεν ήταν στην αρχική ενδεκάδα και μπήκαν στο παιχνίδι στην επανάληψη.

Δείτε τις φάσεις και τα γκολ των δύο αναμετρήσεων.